Zumba

Zumba, 1990'larda dansçı ve koreograf Alberto "Beto" Perez tarafından Kolombiya'da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır. Zumba, dans ve aerobik figurlerini içerir.

Taekwondo

Taekwondo, çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzak doğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600'lü yıllarda ortaya çıkan ve birbirinden ayrı iki sistem olan "Ayak Sistemi" ile "Yumruk metotu" zamanla bir araya getirilerek Taekwondo ortaya çıkmıştır.

Aikido

Aikido, (Ai: uyum, Ki: enerji, ruh, soluk, Do: yol) 1920’lerde, Morihei Ueshiba tarafından yaratılmış, bir Japon Savaş Sanatı’dır. Aikido dünyasının O’Sensei (Büyük Usta) unvanıyla tanıdığı, Morihei Ueshiba’nın bulup geliştirdiği Aikido, Japon Hükümeti tarafından 1940 yılında resmi olarak tanındı. “The Aikikai Foundation”, Aikikai Vakfı, Aikido’nun geliştirilmesi, dünyaya tanıtılması, yayılması ve standartlarını koruması amacıyla kuruldu. Günümüzde Moriteru Ueshiba Doshu (Doshu, Yolun Ustası) önderliğinde, ırk, milliyet, cinsiyet, din gibi farkların olmadığı ortamlar sağlayan Aikido’yu bugün dünyada elliyi aşkın ülkede 1.2 milyon kişi severek çalışıyor.

Kickboks

Kickboks, birkaç dövüş sporunun bir araya gelmesi sonucunda oluşturulmuş, güç ve tecrübeye dayanan yumruk ve tekme teknikleriyle iki rakip arasında yapılan dövüş sporudur. Teknik arka planında karate, Muay Thai ve boks gibi sporların birikimini barındıran kickboks dünyada oldukça popüler ve yaygın bir spor olsa da Amerika ve Japonya’nın bu açıdan hâlâ lider durumunda olduğunu belirtmekte fayda var.

Crossfitt

CrossFit genel güç ve kondisyon programıdır. Tanımlanmış 10 temel fiziksel özelliğin gelişimini hedefler.

Bu özellikler şu şekildedir;

Kardiyovasküler Kapasite

Dayanıklılık

İş yapabilme kapasitesi

Güç

Esneklik

Patlayıcı Kuvvet

Hız

Koordinasyon

Çeviklik

Denge

PAKETLERİMİZ

"Bir Gün" veya "BİRİNCİ GÜN" karar senin...