Zumba

Zumba, 1990'larda dansçı ve koreograf Alberto "Beto" Perez tarafından Kolombiya'da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır. Zumba, dans ve aerobik figurlerini içerir.

Taekwondo

Taekwondo, çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzak doğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600'lü yıllarda ortaya çıkan ve birbirinden ayrı iki sistem olan "Ayak Sistemi" ile "Yumruk metotu" zamanla bir araya getirilerek Taekwondo ortaya çıkmıştır.

Aikido

Aikido, (Ai: uyum, Ki: enerji, ruh, soluk, Do: yol) 1920’lerde, Morihei Ueshiba tarafından yaratılmış, bir Japon Savaş Sanatı’dır. Aikido dünyasının O’Sensei (Büyük Usta) unvanıyla tanıdığı, Morihei Ueshiba’nın bulup geliştirdiği Aikido, Japon Hükümeti tarafından 1940 yılında resmi olarak tanındı. “The Aikikai Foundation”, Aikikai Vakfı, Aikido’nun geliştirilmesi, dünyaya tanıtılması, yayılması ve standartlarını koruması amacıyla kuruldu. Günümüzde Moriteru Ueshiba Doshu (Doshu, Yolun Ustası) önderliğinde, ırk, milliyet, cinsiyet, din gibi farkların olmadığı ortamlar sağlayan Aikido’yu bugün dünyada elliyi aşkın ülkede 1.2 milyon kişi severek çalışıyor.

Kickboks

Kickboks, birkaç dövüş sporunun bir araya gelmesi sonucunda oluşturulmuş, güç ve tecrübeye dayanan yumruk ve tekme teknikleriyle iki rakip arasında yapılan dövüş sporudur. Teknik arka planında karate, Muay Thai ve boks gibi sporların birikimini barındıran kickboks dünyada oldukça popüler ve yaygın bir spor olsa da Amerika ve Japonya’nın bu açıdan hâlâ lider durumunda olduğunu belirtmekte fayda var.

Trambolin Fitness

     Eğer eğlenerek spor yapmak istiyorsanız; yaşınız, kilonuz ve spor alışkanlıklarınız fark etmez, sizi Jumping Fitness’a bekliyoruz! Hareketler ve koreografi kolayca öğrenilebilir ve herkes tarafından uygulanabilir. Jumping Fitness da mutluluk ve başarı garantidir.

    Jumping Fitness antremanları esnasında vücudunuzda 400’den fazla kas çalıştırılır. Kondisyon ağırlıklı benzer sporlarla kıyaslandığında, vücunuzdaki tüm kasları aynı antremanda en fazla çalıştıran ve yağ yakımı sağlayan bir spordur. Jumping Fitness koşudan bile daha etkilidir ve eklemlerinizi de korur.

    Jumping Fitness, karın, bacak, kalça başta olmak üzere tüm vücut bölgelerini çalıştırır. Dinamik hareketler sayesinde kondisyonunuzu iyileştirir ve sırt bölgesini güçlendirerek sorun yaşanmasını önler.

Spinning

Spinning veya RPM, müzik eşliğinde ve grup halinde iç mekanda bisiklet egzersizi yapmaktır. Antrenör eşliğinde yapılan bu egzersizde amaç özellikle alt bedeni çalıştırmak ve  kalp solunum direncini artırmaktır. Egzersiz seviyeleri, belli bir bisiklet parkurunun simülasyonuna göre ayarlanır. Bu spor, bisiklet ve doğa yürüyüşüne hazırlık yapan, aynı zamanda da kilo vermek isteyenler için çok etkilidir. Egzersizler, teknik hareket gerektirmez. Eklemler açısından herhangi bir zorlanma söz konusu değildir, bu nedenle sırtları hassas olanlar tarafından da yapılabilir. 

TRX Fitness

TRX Suspension Trainer size vücut ağırlığınızı direnç olarak kullanmanızı sağlayarak yüzlerce egzersiz olanağı sağlar. Vücut pozisyonunuzu değiştirerek kolaylıkla direnç ve şiddet ayarı yapabilirsiniz.
TRX Suspension Trainer:
• Hızlı, pratik ve aynı zamanda verimli total-body (Tüm vücut) antrenmanı sağlar
• Sağlam bir core yapısının gelişmesine yardımcı olur
• Kas dayanıklılığını arttırır
• Profesyonel atletlerden yeni başlayanlara her seviyedeki kullanıcı için uygundur
• Kolay taşınabilir ve her yerde kullanılabilir özelliktedir (spor salonu, ev, otel yada açıkhava)

Crossfitt

CrossFit genel güç ve kondisyon programıdır. Tanımlanmış 10 temel fiziksel özelliğin gelişimini hedefler.

PAKETLERİMİZ

"Bir Gün" veya "BİRİNCİ GÜN" karar senin...